Tipsa en vän Skriv ut
Stäng
Tipsa en vän

Daniel

Unga arga pojkar

Almedalen, Visby 8 juli 2010 Igår gick jag på ett intressant seminarium under Almedalsveckan i Visby kallat ”Unga arga pojkar” anordnat av Svenska kyrkan, en av Hela Människans huvudmän. [...]
Kategori: Daniel Skrivet av: Daniel Publicerat: 08 juli 2010
0 kommentarer till Unga arga pojkar

Daniel Ryderholm

Daniel Ryderholm

Daniel Ryderholm arbetar som informatör för Hela Människan sedan augusti 2008. Tidigare har han arbetat för Svenska kyrkan Hägersten och Vantörs församling, även den i Svenska kyrkan.

Daniel skriver om trender, samhällsförändringar och annat som berör Hela Människans områden. Han är socialt intresserad och brinner för att göra Hela Människan till en ännu mer kommunikativ organisation.

På fritiden ägnar sig Daniel åt bland annat cykling (mountainbike samt landsväg) och är en stolt ägare av fem cyklar men ingen bil. Daniel försöker göra skillnad även på andra plan och handlar främst ekologiska livsmedelsprodukter och försöker i övrigt att behandla jorden som en god vän. Andra intressen är att umgås med vänner och familj, resa, läsa böcker, spela spel i glada vänners lag och annat som gör livet värt att leva.

Bloggen

Daniel

Gör någon glad köp en present, gör flera glada köp en present hos en secondhandbutik. Många secondha [...]

Våra bloggare